Mis juhtub siis kui oskad kuulata oma teist mina?

Suurim mure inimeste seas on see, et me ei kuula teist inimest, et mõista olukorda. Me kuulame, et kohe vastata talle.” – Stephen R. Covey

Kas ma julgen võtta selle maski eest, mis mind vales suunas tirib? Sinu teadlikkus juba teab, mis on hea. On vaja ainult korraks maha rahuneda ja kuulata. Vastused tulevad siis kui me ei rabele.
Sa ütled, et sul pole aega.

Mis on üldse aeg?

Meil kellelgi ei ole kunagi aega, oma laste jaoks, oma lähedaste jaoks, iseenda jaoks. Aeg on valikute küsimus, kuhu ja kelle jaoks sa oma aega panustad! Mitmes valik sa iseendale oled? Inimene, kes iial ei leia enda jaoks aega, sellel pole aega ka armastuseks. Iseenda armastamiseks, teiste armastamiseks, elu armastamiseks. Inimene, kes kaugeneb armastusest on pidevalt kuri, rahulolematu, stressis, pinges, vihane. Ta sööb ja joob halvasti, käitub oma kehaga lugupidamatult, kohtleb lähedasi karmilt ja on ülejäänud maailma suhtes hoolimatult ükskõikne.
Millised on sinu prioriteedid? Kas tõesti on teised asjad sinu elus tähtsamal kohal kui sinu sõbrad ja perekond, kelle jaoks minimaalselt aega leiad? Kas töökohustused saavad olla olulisemad kui sinu keha ja tervis, et selle eest üldse mitte hoolitseda? Kas ületundide tegemine on väärt sinu magamata öid ja raisatud eluenergiat, et täita pidevalt kellegi teise soove ja unistusi? Kas jooksmine nende sabas, kes sinust siiralt ei hooli, on väärt sinu tähelepanu? Kelle ja mille jaoks sa seda kõike teed, kui sa pole rahul oma eluga? Kui teised inimesed tahavad sind oma ellu, siis nad teevad selleks ruumi. Võta nüüd ennast kokku, õpi ütlema “Ei” ja õpi eemalduma sealt, kus sind ei väärtustata ja kuhu sa tegelikult pole oodatud. Eeskätt tuleb sul alustada iseenda väärtustamisest. Inimene, kes iseendast ei hooli, ei soovi ka teised sinust hoolida (loodusseadus). Kui sa ennast ei austa, ei soovi ka teised sind austada. Kes ennast ei armasta, ei leia armastust ammugi mitte kusagilt väljast poolt. Mõtle selle peale palun! Sinu elu muutub alles siis, kui hakkad kuulama, hakkad kuulama iseennast, sinust teadlikumaid inimesi ja sellest ka aru saama ning
teadvustama iseenda tõelist olemust, mitte neid, kes otsustavad sinu eest sinu elu ära.

Siin on sulle mõned meelespead: 

1. Kui kõhutunne ütleb, et on vaja kellestki või millestki eemalduda, siis tee seda. Sa tunned selle õige hetke ära siis, kui oled just nagu nurka surutud ning edasi liikumist enam ei toimu. Siis on viimane piir käes, millest päästab ainult eemaldumine.
2. Niimoodi olen palgatöölt ära tulnud ja ka suhted on katkenud. Kas mul on midagi taga nutta? Ei, ei ja veelkord ei. Minu ellu on tulnud veelgi suuremad vabadused ja võimalused, et kasutada oma potentsiaali veelgi avaramalt. Järelikult ei olnud ma piisavalt tähtis teiste jaoks. Igaüks siin elus soovib olla tähtis.
3. Kui sinu intuitsioon tõmbab sind kellegi või millegi poole, siis tee seda. Isegi kui olukord paistab veidralt ebaloogiline, siis tea, et kõige fantastilisemad kohtumised, sõprused ja võimalused algavadki ootamatult.
4. Vali alati see, mis ja kes laseb sul olla pöörane, mitte see, kes nõuab sinult normaalsust. Juba Nikolai Tesla ütles, et kui keegi peab sind hulluks, siis on see ainult hea, sest kreatiivsus, innovatsioon ja suured saavutused ei tulegi keskpäraselt inimeselt.
5. Kui sul on pärast mõne toidu söömist või joomist halb, siis annab sinu keha märku, et oled temaga käitunud halvasti. Võta seda kui märguannet, kuidas eristada õigeid ja valesid valikuid enda organismi hüvanguks. Sinu keha ei valeta kunagi ja inimesele sobivad ainult need toidud, mis panevad teda hästi tundma ka pärast söömist/joomist, ilma negatiivsete tagajärgedeta.
6. Sinu keha on sinu hinge peegel. Seega isude ja enesetunde järgi saad teada palju ka oma hingelise seisundi kohta. Kui vajad ebatervislikku lohutustoitu, siis vajab ka sinu hing lohutust ning plaastrit. Kui sööd emotsioonist on sinu hing rahutu ja rahulolematu, sest ta ei saa ennast selles kehas vabalt väljendada. Kui sa ei taha üldse süüa, siis põgeneb sinu hing vastava reaalsuse eest jne. Sinu olemus, sinu mõtted, tunded, emotsioonid ja maailmavaade on sinu peegliks, mida kiirgad oma ellu. Vastavalt sellele kujunebki sinu isiksus.
7. Kui sa tahad midagi teha, siis tee seda. Maailm ei kuku kokku sellel ajal, kui sa oma lemmitegevust teed. Ainult nende maailm kukub kokku, kes on harjunud, et sa 24/7 kellegi ori oled. Ma olen ise kunagi ori olnud, oma mõtete ori. Inimene mõtleb päevas keskmiselt 60 000 mõtet ja enamus sellest kordub igapäevaselt.
8. Õnn tuleb ainult meie enda seest. Kõik, mis on sinu sees, on sinu oma. Kõik, mis on teise sees, on tema oma. Sina ei pea ennast halvasti tundma kui kellelgi teisel on halb.
9. Pea meeles, et otsustusvõimeline inimene saavutab elus alati rohkem, sest otsustamine paneb energia liikuma. Midagi ära otsustades anname universumile impulsi, et see saaks meid hakata toetama. Unusta need võiks, oleks, tuleks, tahaks, peaks jne. Hakka mõtlema, olen otsustanud, et mul on! Samal ajal tee ka väikeseid samme selles suunas, et energiat liigutada. Sina oledki see energia, mis toob sulle sellise elu nagu sa ise tahad.
10. Kõik saabub meie ellu vajaduspõhiselt ehk selleks, et midagi saada, tuleb kõigepealt luua vajadus. Kui sa ütled pidevalt: mis mina, mulle pole vaja, küll ma kuidagi hakkama saan, siis polegi sulle mitte midagi vaja ja kõiksus ei toeta sind. Need, kellele midagi pole vaja, need ka midagi ei saa. Need, kes ainult tahavad ja selleks midagi ei tee, need ka midagi ei saa. Lootjad jäävadki lootma ja soovijad jäävad ka igaveseks soovima. Võtmesõna on vajadus.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart