Sõnum

“Kõik inimesed on ühesugused ja erilised, ainult meie egod, hirmud, uskumused ja teadlikkuse seisund eristavad meid.” -KNHS

KÕIGE RASKEM SIIN ELUS ON MUUTA ENDA JUURES SEDA, MIDA TEISED SINUST MÕTLEVAD.

Kurb, isegi juba valus on elada egode ajastul, kus inimeste minapilt on suurem kui nad ise.

Kui kaugele peavad asjad minema, mis kõik peab juhtuma, et inimesed aru saaks, eriti veel teineteisele lähedased inimesed, midagi peab ette võtma. Et ei oleks selliseid olukordi, kus jõud on otsas ja puudub oskus midagi teha. Kas tõesti on meil endalt elu võtmise ühiskond, kas tõesti ei oska me muud teha kui olla vägivaldsed inimeste vastu. Sind on selliselt kasvatatud, et abi ka ei taha küsima tulla, ennem suren kui tunnen häbitunnet. Inimestel ei ole aega ega tahtmist või oskust oma sisemiste muredega tegeleda. Inimene on üldjuhul  oma loomult laisk, talle meeldiks kui asju tehakse ära tema eest. 

Juba 100 aastat tagasi küsis Jaan Tõnisson (peaminister) kuidas me kestame kui me sööme üksteist? Midagi on järelikult paigast ära, kui kõiki asju nähakse ainult negatiivselt ja ei suudeta nautida elu. Kurb on elada egode ajastul ja just selliste egode, mis eelkõige ennast ja teisi kahjustavad. Ega ego halb asi ei ole, ta on Su kasvuks vajalik vahend. Inimesed, kes te põgenete oma Mina eest, ta saab teid varem või hiljem kätte. Kui Su ego on suurem kui Sa ise, siis keha hakkab lõpuks vastu Sulle, andes signaale, et lõpeta ära palun: kehakaalu suurenemine, vägivaldsuse tekkimine, tervislikud probleemid. Inimesele on vaja selgeks teha, mis tema juures valesti on, ta ei pruugi ise sellest arugi saada, arvabki, et nii ongi normaalne. Loome inimestele sellise keskkonna, kus ta saaks oma parima külje välja tuua.

Armastus teeb ilusaks, rääkimine nooreks.

Liiga palju on inimesi kes on kurjad ja karjuvad, negatiivsed ja kibestunud, sügavas depressioonis, liiga palju on juba noori, kes on selliste mustritega, kus viha on kerge tulema ja ei osata sellega toime tulla, jätkuv keskkonna (isa, ema, vanaisa, vanaema, onud, tädid jne.) poolt sisse kodeeritud nōukaaja muster vajaks kiiresti lahti harutamist. Inimesi ajab endast välja poemüüja kohmakus kassas, järjekorrad, ummikud, aeglane lift, eskalaator kaubandukeskuses ja aeglane internet jne. neid näiteid võibki tooma jääda. Hääletoon kuidas me üksteisega räägime! 

Pruugitakse erinevaid aineid, alkoholist meelemürkideni. Mis te arvate miks seda tehakse? Et põgeneda reaalsuse eest, otsitakse sisse kuhjunud pingete maandamiseks peidupaika. Kuhu me jõudnud oleme?

Põlvkondade kaupa mitteteadlikkust, ei ole vaja enam nii. Teeme hoopis naa, arutleme natuke, kuidas sotsiaalset süsteemi uuendada. Nagu on nii lihtne seda teha välise maailmaga. 

AITAB ehk?! 

Seda kõike on liiga palju! Ei ole veel hilja, kōik on vōimalik ja kui seda ka ise tahetakse on imeline muutumine garanteeritud.

Uue ajastu kohustus on peeglisse vaadata ja küsida, kuidas ma saan oma riigi ühiskonna vaimse kliima veel paremaks muutmiseks kaasa aidata?

Õige! Alustan iseendast! Kuidas ma seda teen? Lahendused on lähemal kui oskad arvata! Ma räägin seda mida olen läbi elanud ja tean mida räägin! Kõik on võimalik! Retsepti saate minu käest! Julgen mõelda, julgen öelda! Julgen olla mina ise! Mitte kellegil ei ole õigust mulle öelda negatiivselt. 

Inimeste omavaheliste suhete kvaliteedi tōstmine, et ükskōik kuhu me ka ei läheks, kaupluses, arsti juures, koolis, jne. – et me oskaks üksteisega suhelda. Elementaarne viisakus, suhtlus, austamine, mis imeloom see veel on – kas me üldse teamegi enam sellist asja.

Aitan inimesi selliselt, et nad oskaksid ise ennast aidata, meil on selline ühiskond, et inimesed kes abi vajavad, on sōltuvuses abipakkujatest, sellest ka suured järjekorrad. Samuti vajavad tuge ka abipakkujad ise!

“Kuidas ma elan? Kas ma elan? Miks ma elan?”

Need küsimused vaevasid mind dekaade ja kuna korduvad siit elust lahkumise mõtted vilja ei kandnud, tõid mind hoopis selle lehe juurde. Ma elasin ainult selleks, et otsida vigu, olin liiga enesekriitiline! Vigu on vaja ainult otsida selleks, et analüüsida, et see aitaks Sind edasi, mitte selliselt, et see hakkab Su elu segama! Ära jookse ära vaikuse ja pimeduse eest! Lase lahti asjadest kui Sa tunned, et need kisuvad Sind ja ei vii sihtkohta. “Nii kaua kuni Sa pingsalt üritad asjadest aru saada, ei õnnestugi Sul asjadest selliselt aru saada, nagu Sul vaja on”. Kõik algab kodust! Mida teadlikumad on vanemad, seda elujõulisemad on lapsed. Mida elujõulisemad on lapsed, seda paremini nad oskavad iseseisvalt elus toime tulla. Mida paremini nad oskavad toime tulla, seda mõnusam on ühiskond. Kodu on keskkond kus kasvavad armastuse viljad. Ja mida rohkem armastust, seda küpsemad viljad valmis saavad.

Tunnustamine, kiitmine, tähelepanu, hoolivus, armastus ja rohkem
polegi vaja!

Kui tahad muuta maailma, alusta iseendast”

 – Yogi Raman

Julgus mõelda, julgus öelda ja seda just positiivse sõnumina, on uue ajastu üheks põhisõnumiks. Inimese väärtushinnangud muudavad inimese selliseks nagu ta on, mis omakorda panevad teised temast lugu pidama ja veelgi tähtsam, kui inimene ise endast lugu peab, siis peegeldub see terves inimkonnas.

Soovin inimesi tunnustada ja toetada. MIKS? Sest üksteise tunnustamine ja toetamine aitab vōtta pinged maha ja elada selliselt nagu on mõnus elada ja nagu peaksime elama. Ei pea maandama pingeid selliselt, mis kahjustab nii meid kui kui meie lähedasi! Et inimene avastaks oma võimed, avastaks endas kõik, mis aitaks välja tuua oma parimad küljed. Mõtleme koos, mis teha saab! Leiame üheskoos nendele küsimustele vastused, mis kindlasti on tuhandete inimeste päid vaevanud. Miks inimesed ühiskonnas on kurjad ja kibestunud, miks on nii vähe austust ja teineteise mõistmist? Miks ma olen selline, miks ma käitun just nii, millal ma olen oma olemuses, tunnetes, mõtetes ja käitumises vaba? Kuidas ma suudan juhtida oma emotsioone? Millal ma olen mina ise? Me ei oska, ei taha, või ei suuda lahendada seda küsimust! Teraapiasse ei julge, pole aega ja tahtmist minna ja ei saa ka nii lihtsalt aegasid terapeudi juurde. Aga inimestes sees on tulekahju ja kannatajateks on lähedased inimesed, kes suuremas osas peavad kurvalt kannatama seda, mis omakorda aastate lõikes sügavdab halba olukorda veelgi – surnud ring ma ütleks.

ÄRGAKE ÜLES INIMESED, see on teie elukvaliteet millest me räägime, need nōukaaja kasvatusmustrid on meil pōlvkondade kaupa nii tugevalt sees. Meil on õnneks ōiged vahendid, mis aitavad lahustada seda mustrit! Meil võiks olla ka seaduses konkreetsemalt sõnastatud, et inimeste vastu on kohustus olla sōbralik! Unustame olukorrad, kus me vaatame asju ainult oma mäe otsast! Me tajume maailma selliselt nagu meile kasulik on, kuid see ei pruugi vastata tegelikkusele. See tunne, et Sa saad aidata teisi inimesi ükskõik millega, vastavalt oma võimalustele ja tunnetele, see tekitab imelised tunde, see paneb Sind helisema! Ei usu? Proovi järgi! Sōnad, tänutunne, hoolivus ja armastus on loodusseadused ja ühtlasi moodustavad ka elu pōhialuse. Haavavad, solvavad ja naeruvääristavad sōnad on inimeste enda poolt välja mōeldud. Kas oled nõus, et meie ümber on väline maailm ja meie sees on sisemine maailm, mis vajavad mõlemad ühtemoodi tähelepanu? Tasakaal sisemise ja välise maailma vahel on paigast ära. Püüame suunata inimesi ise endaga tegelema! Et ühiskond muutuks veel paremaks!

Ühislaulmise intervjuust Raul Rebasega jäi kōrvu tema väga hästi öeldud mōte: Kui eestlased teevad midagi koos, siis on see väga vōimas tunne, see õnnestub 100% ja tulemus saab kõigile silmaga hea näha. Väline maailm on meil väga paigas, nüüd jääb ainult sisemine maailm korda sättida: “hakkame sättima” ja “teeme korda” on need laused mis kehtivad ka inimeste kohta, kelle hing on vigastunud nagu “linnu tiib”, kes tunnevad, et nad on kildudeks ja vajavad lahendusi. Inimesed, kes teevad teistele haiget ja nad ise sellest aru ei saa, siis on vaja teile seda öelda lihtsalt öelda nii kaua, kuni aru saate, sest selliselt edasi elada on katastroof. Armastus võidab lõpuks niikuinii, aga niikaua kuni vägivaldne pool ei ole sellest aru saanud, siis võtab see liiga kaua aega. On vaja varem sekkuda.

Eesti vabadus on jõudnud sajandi vanuse verstapostini. “100 aastat Iseseisvust” puhul võiksime teha kõik panuse selle nimel, et järgmised 100 aastat panustame teistmoodi, alustades kõige tähtsamast vundamendi ehitamisest, et ei oleks inimeste vahel negatiivsust ja vägivalda. Eesti “100” see on ütlemata uhke sõnum, ja Eesti “200” tuleb veel väärikam, veel mõnusam ja nauditavam. Astume uude ajastusse , “Eesti 200” ajastu.

UNUSTAGEM NEGATIIVSUS!

See, et Sa siia lehele sattusid ei ole juhuslik. Maailmas ei ole juhuslikkust ja kõik mis Sinuga juhtub, sellel on oma põhjus, mis ei pruugi selguda praegu ja mis omakorda sõltub Sinu teadlikkuse tasemest. Tasemeid on palju. Erinevad tasemed saadavad meid läbi elu kogu aeg. Alustades sõimerühmast lasteaias ja lõpetades elukestva õppimisega, vahepeal põigates ka süsteemsele keskkooli ja ülikooli õppele ning sõjalisele õppele. Mulle meeldib asjad lihtsaks rääkida, et oleks arusaadav kõigile. Nagu mu ülikooliaegne üks lemmikumaid õppejõude ütles mulle enne eksami vastamist, et ma räägiks võimalikult lihtsalt ja arusaadavalt, mis näitab kuidas ma antud teemat valdan. Miks on me häbeneme asjadest, millest peaksime rääkima avameelselt ja ausalt? Käes on ajastu, kus on möödas allasurumine, kus tunne mis Su sees tekkis, mõtlesid Sa esimese asjana, kas ma võin sellest rääkida ja mida teised sellest arvavad. Räägime otse, räägime välja, mitte moonutatult! Kas me tahame, et midagi muutuks meie ümber, vaadates oma laste kasvamist, tunnen, et nii ei saa edasi jätkata. Tunne minu sees ütleb, et see ei ole õige….. Siis mis me teeme? Need kes ei taha, need kes ei oska, kas siis need ei peagi? Kõik siin elus on vabatahtlik nüüd! Need kes ei oska, aga soovivad – teretulemast! Oma panusega muutub elu meie ümber igal minutil. Kõik teevad seda niikuinii, kas teadlikult või alateadlikult. Palju on juba neid inimesi, kes suudavad, oskavad ja tahavad seda teha, mille nimel siis üldse elada kui ei taheta areneda. Väline maailm areneb helikiirusega, erinevad uued lahendused inimeste elu veel lihtsamaks muutmisega. Hea tunne oleks ju ka inimeste sisemist maailma lihtsamaks muuta? Aga kuidas seda teha? On veel keegi kes pöörab tähelepanu sisemisele maailmale. Tunneme, et see on vajalik ja kasulik. Tahame teha seda, millest on kasu kõigile inimestele, tervele ühiskonnale, mida tervemad ja teadlikumad on inimesed, seda lahedam ühiskond, mida lahedam ühiskond, seda mõnusam on riik, kus elada. Praegune ühiskond seda kindlasti ei ole, nii palju on kurjust, ükskõiksust, kadedust, vihkamist, üksteisele ära panemist, kiusamist, kibestumist, mõnitamist, alandamist…

Aga mis juhtub, kui inimene ei saa asjadest rääkida?

Seda on vaja, selle puudust on näha liigagi tihti. Ja ainult läbi sisemise maailma oskame me välismaailmast paremini aru saada. Sisemist maailma alahinnatakse ja kas üldse saadaksegi päris lõpuni aru, mis on depressioon, endast väljaminemine, viha või kurjus.
Mis on see imeloom – lummav inimese sisemine pool, vaimne pool, mida kõik pelgavad aga samas austavad, kas Sina saad temaga hästi läbi? Alustame tänasest uueks ajastuks valmistamisega ja 100 aastat kestvate erinevate kampaaniatega: “Eesti 200” on juba alustatud, liituksin heameelega Teiega! “Teeme Ära”, samamoodi on ka sellega alustatud. “Oleme Mõnusamad”, “Teadlik Inimene”, “Ei Negatiivsusele” kus on üks sõnum, muudame Eesti veel paremaks ja elamisväärsemaks paigaks. Ja me teeme seda üheskoos, sest ainult koos asju tehes suudame seljatada iga probleemi. Mäletate musketäre: “Üks kõigi, kõik ühe eest”! Just nii saamegi ühiskonna sisemise maailma korda. See ei ole raske, on vaja ainult põhiasjad paika saada. Ja ütleb ka meie kõigi poolt armastatud laulja oma laulus, et teab loodus vaid, teab isamaa, meil tuleb üksteist aidata! Aitab sellest, et inimesed on negatiivse energiaga (kibestunud, suurte egodega. jne. jne) Meil on uus ajastu, aitab eelmisest ajastust, kõik teavad missugune see oli. Inimesed ei ole selles süüdi, et nad sel ajal kasvasid, siis oli nii ja saadi hakkama ja oldi tugevad. Muud valikut ei olnud. Kummardus selle eest. Kuid see aeg on läbi ja nüüd on käes armastuse ajastu, teadliku inimese ajastu, kus absoluutselt kõik peaks käima läbi positiivsete filtrite. Tunnen, et see on vajalik ja kasulik. Soovime teha seda, millest on kasu kõigile inimestele, tervele ühiskonnale, mida tervemad ja teadlikumad on inimesed, seda lahedam ühiskond, mida lahedam ühiskond, seda mõnusam on riik, kus elada. Näiteid selle kohta on palju, võtame Taani kuningriigi, kus “Hygge” on sõna, mis näitab, et Sind saab usaldada, oled heaks kaaslaseks ja Sinuga on kõik hästi. Sa oled chill. Ka meie soovime aidata tuua nähtamatu nähtavasse ehk siis pimedas ruumis valgust näidata, et inimesed muutuksid teadlikumaks ja oskaksid edasi elada selliselt, et iga päev oleks nauding. Sest meil on valus ja tunneme, et see on väga vajalik! Liiga palju on meie ümber juba halba ja jubedat energiat. Et midagi muutuks, on vaja alustada algusest! Selle lehe sõnum on, et ei ole halba ega ebaväärikat käitumist, ei ole kedagi ega midagi, mis tekitab või kes tekitab Sinus ebamugavaid tundeid, siin on vōimalus emotsioonidest vabaneda, nutta, rääkida asjadest nii nagu Sa tunned, mis häirivad Sind ja mis ei lase Sul normaalselt elada. Aastatuhandete tagune tarkus on öelnud, et kõik siin maailmas peaks
tasakaalus olema, yin ja yang, positiivne ja negatiivne, kurbus, rõõm,
hoiame ka meie maailma tasakaalus. Väga palju inimesi on lihtsalt tükkideks……

MIKS ME SEDA TEEME? Olles ise elus palju läbi elanud – kannatanud ja nutnud, alandusi saanud, vägivalda kogenud, jne. oskan alles nüüd aru saada miks mingid asjad on juhtunud minuga ja olles ise oma jõududega kõigest sellest välja tulnud oskan ma seda sellisel moel edasi anda, mis aitab ka teisi samasuguses olukorras olevaid inimesi.
Soovime edasi anda seda, et inimesed oleksid teadlikumad ning ei tuleks põlvkondade kaupa samu mustreid, mis olid nõukaajal ja mis tekitavad pahasid tundeid. Me ei kandideerigi ülimale tõele, me räägime seda mida tunneme, oma emotsioonidest, tunnetest, mida oleme ise läbi elanud ja kogenud ja kõigest mis hinge puudutab ja mis meid on aidanud. Teeme seda läbi end filtrite ja võimalikult lihtsalt ja arusaadavalt. Soovime teadvustada inimestele, et erinevad  negatiivsed tunded ei ole veel maailmalõpp vaid alles algus uuele puhtale elule. Tuleb teada ainult lihtsaid algtõdesid, miks mingid asjad juhtuvad ja elu ei tundugi enam nii raske. Absoluutselt kõik algab ju meie peast ehk siis kuidas me mõtleme mingeid asju. Räägime sellest, kuidas absoluutselt kõik on võimalik. Kui kellegile saame kasulikud olla, siis rõõmustab meid väga. Kui Sa tunned, et vajad
ükskõik mis tuge, oleme olemas Sinu jaoks! Me võime olla viimane põlvkond, kes sovjeti kasvatusmustrile tammi ette saaks panna, et meie lapsed ja nende lapsed ei elaks sellises kasvatuskeskkonnas. Ja üleüldse lapsed kasvavad ise, meie ainult suuname neid ja suuname armastusega. Proovi lihtsalt jälgida oma last kasvamas, ära miksita temaga koguaeg (miks sa seda tegid, miks sa nii tegid, miks sa nii ei teinud, miks see on tegemata jne jne.) koged imelist tunne! 

See, kus keegi oma teadlikkusega parasjagu on, on üks asi, teine asi, kui me veel ei tea nendest asjadest nii hästi, mis meid häirivad ja ebameeldivaid tundeid tekitavad ja teiste elu segavad. 

Inimene kes tunneb, et ei oska oma eluga midagi peale hakata, tunneb nagu oleksid katki seest ja vajaks parandamist, Sinu sees on mingi rahutus, Sa ärritud liiga tihti oled vägivaldne vms. siis see leht on just Sulle, et oskaksid ja tahaksid oma elu veel paremini elada, tunda lõhnu mida loodus pakub, märgata asju, mida varem ei näinud, tunnetada armastust, tunda elu maitset ja seda juba teadlikumalt ja olles teadlik kuhu kirjutada, et Sind aidata. Katki olemine ei ole mingi häbiasi, tuleme välja oma kastist, piiridest mis meie ümber on pandud, terve maailm on lahti Su ümber, oleme avatud. Sellest rääkimine on juba auasi. Sest terveid ja teadlikke inimesi vajab meie ühiskond rohkem kui katkisi! Kas Sa sõidaksid katkise autoga? Miks Sa siis katkise keha ja hingega ringi sõidad? Kui sa ei ōpi oma vigadest, ōpi teiste vigadest. Aga mis siis kui oska ōppida ka teiste vigadest?

Inimene on loodud elama nii nagu ei kunagi varem, elu on nautimiseks, ükskōik mis olukord ka ei oleks, positiivsemalt suudab igaüks meist mõelda. Inimeste üksteise toetamine ja tunnustamine aitab vōtta pinged maha ja elada selliselt nagu on vaja elada. Me peame looma uue maailma nende inimeste jaoks, looma uue viisi kuidas neid aidata, aitame neil ennast ise aidata. Hea energia inimeste vahel on siis, kui me suudame inimest võtta selliselt nagu ta on ja tahame teist inimest mõista, temast aru saada. Meie olemegi need keda inimesel vaja on, sest tihtipeale päris lähedased ei oska isegi aidata. Ainult sellega kokku puutunud inimene saab sellest aru ja aidata saab see, kes on ise oma jõuga sellest olukorrast välja tulnud. Psühholoogid kuulavad ja teadvustavad Sinu olukorda, ning vajadusel kirjutavad rohud vaja, kuid tegelikult on inimesele midagi muud vaja ( armastus, tunnustus ja tähelepanemine) mis kõik ju tegelikult algab juba varakult, juba lapsena vajame me seda kõige rohkem. Need inimesed kes endast välja lähevad, teid on juba liiga palju. Miks me ei saa ilusasti räägitud omavahel. Igasugune negatiivne käitumine peaks olema karistatav meie riigis, kui ilusti rääkides ei saa hakkama, siis peaks mingisugune eeskuju (olgu see siis kasvõi hirm) olema see mis Sind mõtlema paneb. Eeskuju mujalt maailmast on võtta küll. Sina ei ole ju selles süüdi, et varasemast keskkonnast on tekkinud Sul need käitumismustrid, kuid selles oled Sa küll vastutav, et Sa need mustrid uuesti kasutusele vōtad. Et Sa neid mustreid ei soovi lahti harutada. Ja kõik SInu ümber kannatama peavad. Aga kui Sa ei oska, ära muretse, aitame leida lahenduse! Tähtis on Sinu avatus ja julgus sellega midagi ette võtta. Meil on kohustus aidata neid inimesi, kes seda vajavad, seega tuleks vōtta kasutusele lihtsam ja kiirem variant. Me aitame Sul ennast ise aidata! Kui Sa oled negatiivne ja vihane, siis kirjuta mulle julgelt ja leiame koos lahenduse.

Ela ennast minu peal välja, mitte oma lähedase inimese, kes armastab Sind ja tahab Sulle ju ainult head. Ma ju tunnen seda, et Sa tegelikult ei taha olla negatiivne, see on Sinu sees elav uss (loe ego, ülemõtlemine ja segadus oma elu, oma tunnete pärast, millega Sa rahul ei ole) ja Sa ei tea kuidas sellest vabaneda. Negatiivsust ei olegi tegelikult olemas, see on Sinu ümbritsevast keskkonnast tingitud ja sissekujunenud muster, mis vajaks lahti harutamist. Või kui Sa tunned, et see ongi normaalne tappa teist inimest, tappa sõnadega, karjudes ta peale, siis selliste mustrite järgi elu kahjuks ei käi. Kui Sa oskad karjuda, siis oskad ka seda mitte teha. Lahendus ja vahendid on meil olemas! 

Eestis on ju väga ilus elada, erinevad aastaajad, tehnoloogia areng ja inimeste elu veel mugavamaks tegemine, erinevad lahendused teede ja majade ehituses. Kui me suudame väljast elu ilusamaks teha, siis me suudame seda ka sisemiselt.

Sinu sisemise maailma treener…
PS! Nii nagu katkised autodki tehakse terveks, nii lihtsalt on võimalik terveks teha ka katkised hinged, kus ainukeseks tingimuseks on see, et Sa ise tunned huvi asja vastu ja tahad ise ka selle jaoks midagi ära teha.  Kui tunned, et vajad värskendust, uut meetodit, asjad ei lähe Sinu tahtmist mööda, oled ummikus oma eluga, tervis hakkab käest minema või vajad sõpra ja usaldusisikut, kes Sind mõistab ja toetab, kes Sind reaalselt ka kuulab! Aitan viha Su seest välja saada. Ära karda!

Kõik mis toimub inimese sees, see on omaette maailm, see on olulisem kui väljaspool olev. Me ehitame suuremaid ja ilusamaid maju, erinevaid süsteeme, sõidukeid. Elu soovitakse inimeste jaoks veel paremaks teha, veel mugavamaks. Ka meie soovime seda teha, kuid me teeme seda sisemiselt. Teeme kõik Su jaoks võimalikult lihtsaks, kergeks ja arusaadavaks, et Sul oleks selge pilt asjadest. Minu missiooniks on olla nagu värske õhk Su jaoks. Eesmärk, et Su elamine ja olemine oleks kerge. 

Uus põlvkond, uued lahendused! 

Mis on see tarkuse vägi, see ürgne jõud Sinu sees, mis äratab Sinu teadlikkuse ja millega Sa oleksid suuteline reaalsust paigast lükkama ja oma maailma looma? Aitame selle Sinus üles leida!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart