Miks teadlik mees ja teadlik naine?

Mehed loovad naisega suhte lootuses, et nad kunagi ei muutu. Naised loovad mehega suhte lootuses, et nad muutuvad. Mõlemad peavad kahjuks selles pettuma.” – Albert Einstein

“Kindlasti huvitab see paljusid…”

Sest mina olen mees ja naiste maailma soovin veel rohkem tundma õppida. Kuskilt otsast peab ju alustama, et koos olla veel tugevamad ja veel teadlikumad. Meil peaks olema ju ühine eesmärk, saada koos teadlikumaks!

Aus ülestunnistus on, et sain meheks alles mõni aeg tagasi.

Juhtimine algab mehest ja aegade algusest on see nii olnud ja mehed teavad ennast, seavad ennast ja veavad ennast juhtidena, jahtijatena, liidritena ja vahel ka loodritena. Mehe sees on ürgne jõud ja vägi. Naisel sellist ei väge ei ole! Naised on õrnad ja nendega peab oskama ümber käia. Kui mees midagi otsustab, siis ta üldjuhul ka selle ellu viib. 

Mida tähendab teadlik mees? Milleks see kõik mulle? Mis minu jaoks siis muutub? Kuidas see mind aitab?

Kuna ammustest aegadest on mehe olemust peetud kõige aluseks, alustades ütlusest: Isa, Poja ja Püha vaimu nimel, siis patriarhaalne ühiskond kus koguaeg on peetud meest tähtsamaks ja selleks on veel põhjuseid, kuid mind kõnetasid kolm põhilisemat! Esiteks see, et Sa sünnid munadega, ei tee veel Sinust meest! Mees saab Sinust siis, kui Sa hakkad otsustama, julged otsuseid vastu võtta ja suudad ning oled valmis ka vastutama oma tegude eest, ei kulge lihtsalt vaid oskad leida ka lahendusi igale asjale. Teiseks, mees on sündinud juht, temas on instinkt mis paneb ta juhtima, ta juhib suuri masinaid ja süsteeme, lisaks juhib ta oma pere ning naine aitab teda selles. Kui naine juhiks pere, siis ta oleks teiste meeste silmis suss. Selline mentaliteet on praegusel ajastul muutumas, õnneks! Kolmandaks, kui mees saab teadlikumaks, saab ka naine teadlikumaks, öeldakse ju, et naine on oma mehe peegelpilt ja nende harmooniat on ilus vaadata. Sellisel juhul ei ole tõesti vahet kes alustab, kuid alustama peab! Kui mees on teadlik, siis on mees sellega eeskujuks oma naisele, oma perekonnale, tervele ühiskonnale. Olles perekonna pea, siis peegeldab ta oma olemusega ka kõiki enda lähikondseid. Ta loob keskkonna, mis on nakkav ka teistele. Tegelikult ei ole üldse vahet kas teadlik mees või teadlik naine, kui mees ja naine koos on teadlikud, siis on see imeline kooslus ja see loobki meie jaoks vajaliku ühiskonna. Ärme unustame, et maailmas on kõik võrdsed ja erinevad polaarsused meie sees saavad vahetusse minna, see on normaalne, elus peavadki asjad juhtuma, kas siis meie kontrolli all või vabalt, sest elukeskkond, kus me kasvame, kujundab meid täpselt selliseks nagu suunatakse. Et paremini aru saaksime, toon piltiliku näite: kui me ehitame endale maja, siis me teeme sellele ju projekti ja valminud maja meeldib meil, me ei hakka seda ümber muutma. Samamoodi on inimesega, kas me ehitame ennast üles projekti järgi või laseme tuulel ennast kujundada. Meie valik!

Teadlikkuse tõstmise esimene samm on oma seisundi tunnistamine! – KNHS

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart