Erinevad mõtteid ja tundeid huvitavatelt inimestelt
“Külvad mõtte, lõikad teo. Külvad teo, lõikad harjumuse. Külvad harjumuse, lõikad iseloomu. ” – Yogi Raman
Mõtteid on väga palju. Mõtted on nagu lained, mis vahutavad ookeanis. Kui ookean on rahulik, on seda hea ja lummav vaadata. Sama asi on ka inimestega. Kui inimene on rahulik, on teda nii mõnus vaadata ja temaga olla ja see tekitab positiivse tunde. Kas teate kui palju mõtteid inimene mõtleb päevas? Enamus inimestel korduvad ühed ja samad mõtted päevast päeva, see on nagu raamatu lugemine, kus esimeselt lehelt edasi ei jõuagi. Iga päev alustad samalt leheküljelt.
Kas Sulle meeldib snorgeldada, avastada ookeani põhja ja näha missugused värvilised kalad seal elavad – mis elu seal üldse on? Kas Sulle meeldiks enda sisemist maailma avastada: teada saada, kuidas ma mõtlen, miks ma midagi tunnen, kuidas mingi toit mind mõjutab, kuidas tulevad need tunded mu seest, mis mind tegutsema panevad? Inimese suurepäraseks võrdluseks toome auto: tal on samamoodi mootor, ta liigub palju, vajab kütust samamoodi kui inimene ja selleks, et ta kestaks võimalikult pikka aega vajab ta liikumist, hoolitsemist ja head kütust. Mõned meist teavad täpselt, mis autol viga on, kui mõni andur või näidik ekraanil põlema läheb, mõni ei tea ja peab remondikoha poole pöörduma. Inimeste näidikuteks on tema tunded ja mõtted. Inimene märkab alles siis, et tema näidikud on punases, kui tal on valus kuskilt või lebab juba haiglavoodis. Alles siis jõuab talle kohale, mis on juhtunud! Kas te olete kunagi mõelnud, et miks meil midagi juhtub või miks meil on iga päev erinevad tunded? Üks päev oled õnnelik ja täis energiat, teine päev oled väsinud nagu tühjaks pigistatud sidrun ja ei jõua midagi teha.
Inimesed vajavad tunnustamist, kiitmist, tähelepanemist samamoodi nagu taim vajab vett. Kiida last, tunnusta teda, kallista teda, avalda armastust ja suhtle temaga selliselt nagu oleksid tema parim sõber – vaata, mis tundega ta edasi toimetab? Ühiskond elab suuresti ainult oma emotsioonides ja erinevates tujudes, lastes neil liiga kergelt mõjutada ennast. Ka laulja NUBLU ütleb ka oma laulus, et meil on tujud mitte tunded. Ja just tunded on need, millest asjad alguse saavad, mis tunde mingi tegevus tekitab Sulle? Tunded panevad Sind tegutsema millegi nimel.
Ära karda esitada küsimusi!
Küsimused on need, mis Sind edasi viivad. Ja rumalaid küsimusi ei ole!
Ava oma meeled ja suuna enda sees olev positiivne tunne sellele, mida Sa parasjagu teed. Sügav arutlus iseendaga: Mis on kõige tähtsamad asjad elus? Oska elada pingevabalt, ära näe igas olukorras probleemi! Inimestel on sees liiga palju valu.Valu on Sinu valede emotsioonide ja mõtete tulemus, sest emotsioonid on hinnag millelegi või kellelegi. Emotsioonid tekivad peas, tunded tekivad kehas. Valuga peab oskama toime tulla, ta tuleb Sind õpetama, ära karda valu. Valu on Sinu arengu üks koostisosadest. Valu on kõige parem õpetaja üldse, saan seda kinnitada omast käest. Kui õpilane on valmis, saabub ka õpetaja.
Sattusin kuulama raadios ühte huvitavat saadet, kus räägiti nutmisest. Ma tean, et nutmine on üks paremaid tundeväljendusi üldse, ta puhastab Su hinge ja muudab Sind. Mis tunne on Sul pärast nutmist? Natuke sama nagu peale saunas käiku? Ära karda nutmist! Näide toodi Soomest: Kui mees nutab mujal kui matustel, siis ta kaotab mehelikkuse. Nōukaaja muster oli ka selline, et mehed ei tohi nutta. Teadliku inimese ajastul sellist mustrit ei ole, nutke siis kui nii tunnete, et tahate nutta. See on meie loomulik tunne ja tundeid ei tohi oma sees hoida. (eluohtlik)
Uus maailm sünnib läbi Sinu enese, Sinu tahtmise, Sinu mõtete ja läbi Sinu loomingu ehk inimeste sisemise maailma kaudu. Ei saa enam nii jätkata, kus inimesed on pinges ja ükskõiksed. Ole 100% kohal. Ükskõik mida Sa parasjagu ei tee.
“POSITIIVNE JA NEGATIIVNE ENERGIA…”
Positiivne energia on igal pool. Negatiivne samuti. Ainult oma mõtlemisega suudame negatiivse energia positiivseks muuta. Meie mõtlemine tekitab emotsioone, emotsioonid tekitavad tundeid ja panevad meid tegutsema.
Mõtlemisest algab kõik. Me mõtleme ennast haigeks või mõtleme ennast terveks. See tunne on mind häirinud kogu elu, see TUNNE, et ei saa millegagi hakkama, Sind ei taheta, ei vajata, pidev enesehaletsus, see TUNNE, mis viib sind lõpuks depressioonini, on samm lähemale iseenda surmale. Sul ei ole jõudu, sul ei ole ENERGIAT edasi elada. Sama nagu mobiiltelefoni akul või auto akul ei ole energiat.
Kui Sa oled energiast tühi (aku on tühi) siis ei ole Sul ju tahtmist midagi teha, kui ei ole muud valikut ja Sa pead midagi tegema, eriti veel pikaajaliselt, siis jätab see Sinusse jälje ja Sa oskad ainult negatiivselt ennast väljendada ja seda ei tahaks keegi tunda, Sa oled võimeline sõnadega väga palju haiget tegema. Mis asi see on, see TUNNE, miks on vaja üldse seda tunnet, mis ei lase olla? See tunne on nagu mingi koll minu sees. See ongi see energia, mis viib Sind ainult sügavamasse auku. Kui oled augus, siis lõpeta kaevamine – hea öelda, raske järgi teha, eriti kui Sa ei saa sellest ise aru, et muudkui kaevad ja kaevad.
NÄIDE – koolis algab tund ja õpetaja küsib, kas kõik on kohal? Seda küsimust võiks ka tõlgendada nii, et tõepoolest kõik õpilased on 100% kohal, kohal oma mõtetega, kus õppetöö sujuks palju produktiivsemalt ja tulemused oleks oluliselt paremad. Mis on kohalolek? See, kus inimene suudab olla produktiivsem. See kehtib iga elu valdkonna kohta! Ühele on raskus võimalus, teisele on kaotus.
Armastus on parim energia üldse, mis nagu päike meid tuhandete kiirtega paitab. Elu on imeline – see, et ma hingan, kuulan ja näen maailma enda ümber ja tunnen lõhnu, on juba väärt elamist.
Inimene on ainuke loodusvorm, kes solvub ja oskab teistele haiget teha. Loomad teevad haiget siis kui muud üle ei jää, enesekaitseks või ellujäämiseks.
Kõige parem relv on vaikus. Inimesed ei analüüsi oma vigu, selle asemel, et teha vigade parandus, nad viskad olukorrad enda küljest ära. Igalühel on oma aeg, kasutatakse erinevad väljendeid: ta on noor veel, sarved on jooksmata. Inimesed kasutavad selliseid sõnu, mille tähendust nad isegi ei mõista.
Eestis ei ole maavarasid, millega mujal maailmas silma paista, kuid meie kõige olulisemad varad on meie inimesed, kes teevad suuri asju maailmas. Eestlased on kõik töökad ja targad inimesed, kes tegelevad välismaailma paremaks muutmisega, kuid ei tohi unustada, et kõik väline algab ikkagi seest, seega on hädavajalik ka sisemise maailma eest hoolitsemine, et oleks tasakaal.
Kõik kiirustavad kuhugi, kellegil ei ole aega võtta aega iseenda jaoks, oma lähedase jaoks, et kuulata teda, muuta tema elu, aidata teda. Märgatakse siis, kui on juba midagi juhtunud. Oskame märgata! Maailm meie ümber oleks palju rikkam, kui igaüks viitsiks panustada, mitte ei vinguks koguaeg, et see ei meeldi ja too ei meeldi, selle asemel võiks panustada iseendasse, kui alustad iseendast muutub ka maailm Su ümber ja maailm aitab omakorda muutuda Sinul.
Inimesed mõtlevad ööpäevas kümneid tuhandeid mõtteid. Kui ma mõtlen positiivseid ja puhtaid mõtteid, siis tunnen ka ennast puhtana, nagu ka siis kui pesu on pestud ja surud puhta rätiku vastu nägu ja hingad sügava sõõmu seda lõhna sisse. Nõukaajal oli kõik tabu. Miks? Inimesi hoiti nagu karbis. Kõik oli etteöeldud, mida teha, mida mitte, need kes julgesid erineda, need pandi häbiposti. Inimesed ei ole saanud avastada ennast.Võtame näiteks vooliku kus vesi voolab, mis juhtub kui voolikule tropp ette panna, või tamm mis jõge kinni hoiab – mis jõud sinna koguneb? Sama on ka inimestega. Aastatepikkune vale arusaam oma laste või oma lähedaste loomingulisusest tekitab palju muresid. Ärge sundige neid! Laseme inimestel lihtsalt voolata oma rada ja laskma väljenduda neil nii nagu nad ise seda soovivad, vajadusel suuname neid. Igaüks valib oma tee. Toome endast välja oma parimad küljed.
Ei ole olemas andetuid inimesi, on lihtsalt mittesobiv keskkond, kus inimesel ei lasta ja ei lubata oma annet arendada. Alustades koolist, õpetaja üheks tähtsamaks ülesandeks on üles leida ja arendada iga isiku potentsiaal, mis omakorda kujundab juba suurema pildi ja on kasulik kogu ühsikonnale. Et ei oleks asju, mis pildil valesti on!
Mis erinevus on mentoril ja õpetajal? Õpetaja õpetab, mentor suunab ja juhib, oskab pühenduma panna ja pühendumine on see mis mind paremaks muudab.
“Miks on hea kirjutada…”
Kirjutamine annab ajule signaali, et asi on tähtis. Kirjutamine tekitab hea tunde, kuna siis tunned ennast vabana ja Su sees olevad blokeeringud lahustuvad, sest paberi ees ei pea häbitunnet tundma. Kirjutamine aitab Sinus paljudes asjades selgust saada. Mitte miski ei takista sind. Kirjutamine aitab meeles hoida asju, kui meie aju ei mäleta enam.
Inimesed, kes pruugivad erinevaid mõnuaineid, mis te arvate miks seda tehakse? Sest see tekitab mõnusa olemise, teistsuguse olemise, teadmatuse ja loob suurepärase võimaluse põgenemiseks reaalsuse eest, oma murede eest teise maailma, kus lööb välja teine mina. Öeldakse ju, et anna inimesele alkoholi, siis näed ta tegelikku mina. Ta on piiridest ja pingetest vaba. Põlvkondade kaupa inimesi elab mitteteadlikkuses ehk siis alateadvuse kaudu elavad oma igapäevast elu. Milline raiskamine on elada sellist elu, kus inimesed ei arene, meie lapsed kasvavad mitteteadlikkus keskkonnas, mis on juba karmilt kätte maksmas. Kas on veel keegi, kes ei soovi sellist tulevikku?
KOSMILINE JÕUD – on energiavorm, kõik räägivad sellest, kuid enamus ei ole aru
saanud, mis see on. Seda tunnet on tundnud kõik, üks näide on kui me alustame oma kallimaga armatsemist ja laseme sellele tundel veel kaua kesta enne kui me orgasmini jõuame. Või kui me ei ole seksinud pikka aega ja alustad eelmängu naisega, siis see tunne, mis meid valdab ongi see – kosmiline jõud
ORGASM – see on võimas energia, seda tunnet on meil võimalik veel kogeda nii mõneski
valdkonnas, kui Sa seda tahad ja oskad (hea toidu söömises, trennis, muusika kuulamisega)
Inimene on nagu kõrghoone, kes ehitab endale korruseid (alustades lasteaed, kool, ülikool, sõjavägi ja elu ise), sest elu ongi ju elukestev õppimine, igapäev me õpime midagi uut. Et seda kõike teha efektiivselt ja kauaaegselt on vaja mida? Vundamenti? Õige, kõrghoone ehitus algab tugevast vundamendist. Inimestel on alati valikuvõimalused. Enamus oma ajast teevad nad seda, mida teisedki ja nad on harjunud seda tegema. Teevad seda, kuna meeldib või ei meeldi. Nad kas ei taha, ei suuda või ei oska teha iseseisvalt. Kuid sisimas sooviksid nad seda, kuid neil ei ole vastavat ettevalmistust. Võtame üheks näiteks, kui inimene tunneb ennast hingelt katki, mis viibki lõpuks depressioonini. Ta ei tea mida teha, ta ei saa aru mis tunne teda valitseb, mis temaga toimub ja nii juba pikki aastaid. Lõpuks kui inimese sees midagi järgi annab või kaotab enesevalitsemise, tunneb ta lõpuks, et peab arsti juurde minema, sest mujalt ei oska ta abi otsida. Ning tal valida üldjuhul 3 variandi vahel.
1. Arst patsienti ära kuulates määrab diagnoosi ja vastavalt sellele otsitakse lahendust üldjuhul tablettide näol.
2. Alkohol – see maitseb talle ja see tekitab temas teistsuguse teadvuse seisundi, see on uimastav ja meeldiv tunne ning seda on lihtne saada. Alkohol ja tabletid ei tee midagi muud, kui summutavad, lükkavad probleemi edasi ja süvendavad seda veelgi. Inimesed kes valivad sellise lahenduse, põgenevad oma mina (varjude, hingetraumade) eest.
3. Teraapiat valides teeb inimene esimese sammu selles suunas, et teadlikumaks saada. Minu kogemus näitab, et näiteks psühholoogi ja terapeudi juures olles on see on liiga segane, teaduslik, teoreetiline, aeganõudev, võõras, külm ja harjumatu. Teraapia vorme on palju: jooksmine, muusika kuulamine, lõhnad, hingamine, füüsiline koormus, autosõit, üksinda olemine, kaminatule vaatamine, metsas olemine, selgesse taevasse vaatamine, trammiga sõitmine jne. ise lõpuks valid mis just Sulle sobib kas nõia, sõbra, psühholoogi juures või sisemise maailma mentori juures. Võid kõik ka läbi proovida, tähtis on, et saad korda ennast (katkise paberi saab alati kokku liimida).
Psühholoogi juures käimine on nagu surnud ring, Sa jäädki käima seal, kui Sa ise endaga ei tegele. Kuid meie umbrohi (mustust täis alateadvus) ei hävine sellise kitkumisega. Peame tegema seda teistmoodi! Ehk siis märkamine ja arusaamine oma seisundist on juba tervendava mõjuga. Teraapia on samm lähemale iseenda tervemaks saamiseks, seal Sa avastad iseenda ehk siis pimedas ruumis läheb valgeks! Piltlikult öeldes, ei kuku Sa enam jalgrattaga sõites, vaid oskad vändata ja nautida sõitu. Teadlikkuse seisundite saamiseks on inimesel vaja läbida erinevad etapid.
See mis meie elus on muret, hirmu ja stressi tekitavat või vihastama ja kadestama panev, oleme ise endale väljastpoolt külge haakinud. Ehk siis keskkond milles oleme viibinud või viibime pikaajaliselt voolib meist need kes me tahame, või kes ei taha olla.
Inimene on oma äraelatud elu peegeldus! Sissevajutatud muster! Inimesed on segaduses põhiliselt kahe asjaga: nad ei usalda ennast ja ei usalda elu. Inimest hakkab painama ka siis, kui otsused, mis ta on juba teinud tunduvad järsku valed ja ta hakkab karistama ennast selle eest. Juba ühiskond oma lugematute edu-, ede- ja excelitabelitega külvab ebakindlust, peaaegu alati on ju keegi meist parem. Inimese ebakindlus sunnib teda koguaeg teistega võrdlema. Küll aga inimese enesekindlus ei pane teda teistega võrdlema ja see ei tekita enam sellist ebakindlust. Ärme aja segamini teadlikkust ja teadmist. See, et Sa midagi tead, ei tähenda veel, et Sa sellest teadlik oled. Sama asi on ka hariduse ja haritusega. Haridus on Sinu teadmised ja kõik koolis õpitu. Haritus on võime kõik koolis õpitu ja kõik elus õpitu, kogemused ja läbielamised kasutusele võtta ja enda kasuks tööle panna .
Teadmiste suurendamine ja selle mitte kasutamine on nagu liivakell, mis tühjaks jookseb ja kui Sa seda teistpidi ei keera, siis ei tule ka teadlikkust. Ainult läbi teadmiste suurendamise, praktiseerimise ja läbi kogemuste tuleb ka teadlikkus. Ja kõik siin elus saab tähenduse ainult läbi Sinu teadlikkuse seisundi. Kui Sa oled teadlik iseenda seisundist, oled kohal, oled siin ja praegu, naudid iga hetke, siis teadmised tulevad iseenesest Su sisse. Lased voolata. Aga niipea kui hakkad midagi tegema sunniviisiliselt, siis on see juba märgatavalt raskem.
Hirmud on selleks, et neid ületada. Kui inimene ei ole oma elus millegagi rahul, tuleb ju midagi ette võtta! Kui Sa ei ole rahul millegagi, siis tee midagi selleks, et oleksid rahul ehk muuda seda! Kui Sa ei saa muuta seda, siis muuda suhtumist!
Üks eriline inimene on öelnud: Õnnelik on see, kes suudab ka üksi õnne tunda. Kui lahendada inimese probleem, muutub isegi tema nägu ja tegu – tema olemus. Kui alateadvusest välja sõeluda kõik negatiivne, mis takistab meil iseendaga rahujalal olemist, muutub ilusamaks ka meie füüsiline keha. See tunne, mis on inimese sees, kiirgab ju igale poole. Seega ma saan väga hästi aru, kui mulle on öeldud, et ma säran nagu päike, sest ma kiirgan ju positiivset energiat.
Soovin jagada teiega ühte huvitava mõtet: Looduses ei juhtu midagi niisama, sest loodus on alati ühesugune ning kõikjal ühteviisi võimas ja teovõimeline. See tähendab, et loodusseadused, mille järgi kõik nähtused toimuvad ja ühest seisundist teise muutuvad, on kõikjal ja alati samad, seepärast peab eksisteerima üks ja sama meetod kõigi asjade olemuse mõistmiseks looduse üldiste seaduste ja reeglite abil.
1. Karma seadus – põhjuse ja tagajärje seadus. Igal meie tegevusel on põhjus ja igale tegevusele järgneb tagajärg. Soovitan mõelda läbi oma elutegevused ja mõtted.
2. Murphy seadus – mida rohkem me kardame midagi, seda suurem tõenäosus on, et see juhtub.
3. Kidlin seadus – Kui Sa kirjutad paberile oma probleemi võimalikult selgelt ja täpselt, siis sa oled lahendanud juba poole sellest.
4. Falkland seadus – Kui Sa ei pea otsustama millegi üle, siis ära tee seda.
5. Külgetõmbejõu seadus – kõik mida meie mõistus mõtleb, seda endale külge tõmbame.
Meie loomusest!
Imelise Alar Ojastu mõtted läbi minu filtrite…
Mis on Sinu loomuses? Mis Sind käima paneb? Miks Sa siin oled? Mis on Sinu elu mõte? See on su kõige olulisem ülesanne siin elus – miks Sa siin oled ehk kui Sa oled mõelnud, miks Sa sündisid? Sest, Sul on oma koht siin elus. Ükski laps ei ole 100% sama nagu teine. Me oleme isegi nii erinevad, et me vajame lausa erinevat moodi, et meid tunnustatakse. Seetõttu on oluline küsimus – mis on Su elu parim tunnustus? Miks ma ei arene? Areng on huvitav asi. Areng on automaatne või forsseeritud. Matemaatika õppimine koolis oli Alari jaoks forsseeritud areng. Sellega on võimalik teha teatud hetkel tulemust, kuid aju nullib selle niipea, kui tekib paus ja kaob distsipliin. Miks? Sest kõik, mis ei ole loomulik on energiakulukas. Ja kõik, mis on energiakulukas on see, mida loodus ei salli see kõrvaldatakse. Sa ei hakka kunagi nautima midagi, mis ei ole Su loomuses. Mitte kunagi, või sa pead kulutuma sellele kogu elu. Aga sul on ainult üks elu. Sa jääd iga päev
vanemaks. (Oma vastava loomuse saab ka kiiremini välja arendada! )Aeg töötab seni Sinu kahjuks, kui Sa ei saa oma tõelist olemust väljendada. Sa oled nukker ja nõrk ja see peegeldub Su tulemustes.
Miks me kardame mingeid asju, miks meid valdab hirm? Kas see on meile sisse programmeerunud või olemegi juba sündides arad. Aeg ja elu hakkavad aga Sinu kasuks töötama hetkel, kui Sa enam ei karda. Hetkel, kui sa otsustad olla sina ise. Miks? Sest muidu sa ei arene. Sa õpid koolitustel õpetatavat, nagu Alar matemaatikat. Õpid, sest on hirm. Mitte sest on huvi. Kuid huvi on see, mis kinnistab. Hirm on see, mis ummistab. Seega vaata üle kogu oma käitumine. Sinu eesmärk inimesena on üks – muuta oma loomulik anne tulemusteks. Loomulik anne on see, mis on heade tulemuste aluseks. Inimloomus on juba nii loodud – kui keegi oma looga innustab, siis me järgneme sellele inimesele. Tahame olla nagu nemad. Aga probleem on selles, et me ei ole nagu nemad. Me oleme nagu me oleme – omapärased, unikaalsed. Jah, tõsi see on – sarnased, kuid nüansid erinevad. Ja nendest nüansidest sõltub meie edu. Ja meie elu. Ja meie pere elu. Kõik asjad mis on ebameeldivad meie jaoks ei ole meie loomuses tõugatakse eemale meie olemuse poolt.
Mis on teadus?
Minu definitsioon oleks selline: Teadus on see, mis aitab meil reaalset elu paremini tunda ja tunnetada. Teadus aitab aru saada, mis reaalsuses me viibime. Teadus on see, mis alguses võib tunduda võimatu, kuid homme juba võimalik. Teadus saab esile tulla ainult läbi kogemuste, läbi elatud tunnete ja läbi proovitud olukordade. Teadus, see on ühte ja sama tegevust järjepidevalt kümneid tuhandeid kordusi ja erinevate nurkade alt. Selle järgi võin väita, et ka tippsportlane on omaala teadlane. Ja üle kümme aastat järjepidevalt midagi teinud, või mingis olukorras olnud inimene on oma valdkonna teadlane. Kuidas? Sest ta teab seda kõige paremini. Teadus on küsimustele vastamine eksperimentide abil.
Ilma kogemuseta ei sünni teadust. Ilma teaduseta ei saa me maailma paremaks muuta. Ainult läbi kogemuste ja läbielamiste tekkinud teadus saab inimestele paremini lähemale tulla. Läbi oma traumade ja mustrite suudame ka teadust paremini ellu rakendada.
– By Arthur
Kas on võimalik, et Sa oled erinevaid meetodeid kasutades pikka aega üritanud mõista kes Sa tegelikult oled? Oled lugenud palju vaimset ja filosoofilist kirjandust, vaadanud gurude videosid, oled osalenud läbi aastate paljudel eneseabikoolitustel ja seminaridel, kuid sellele vaatamata on küsimus: “Kes ma olen” ikka lahendamata! Sellele küsimusele saab vastuse koheselt ja selleks ei pea mitte midagi erilist tegema. Ja kui Sa jõuad selle teadmiseni kes Sa tegelikult oled, tead kuidas elada ja mida teha selles kehas, siis alates sellest hetkest ei vaja te enam juhiseid. Elu teadmised ilmuvad teieni ise! See on võimalus vabaneda kogu elu jooksul piinanud sisemistest probleemidest, psühholoogiliste ja emotsionaalsete mõtete varjus, läbi kurvameelsuse, leina ja enesele külge haagitud haiguste. Nüüd on võimalus sellest tarbetust prügist vabaneda lõplikult! Ja õnn ei püsi kaua kohal. Reaalsus ütleb Sulle, et kõik peab olema ehtne ja peab kindlal viisil vastama mingitele nõuetele, aga kui astud väljapoole neid kehtestatud piire, siis juhtub midagi kohutavat. Mis on see kohutav asi mis juhtuks? Sa oled tegelikult õnnelik! Sa pole enam selle reaalsuse poolt kontrollitud. Kuid see on täpselt see mida ei taheta. Su meel saab defineerida ainult Su reaalsuse piiranguid. Su meel on kalkuleeriv süsteem, mis on siin selleks, et defineerida seda, mida Sa juba tead. Kui Su loogiline meel suudaks lahendada kõiki neid asju, mis siin elus ei toimi, siis kas ta poleks seda juba teinud? Selles reaalsuses ei toimu vastuvõtmist. Piiramatu universum kingib meile jätkuvalt, sõltuvalt oma valmisolekust, otsustame mille vastu võtame. Kui me tegutseme läbi mõtete, tunnete ja emotsioonide, siis me ei ole, vaid määrame, otsustame, arvustame ja järeldame, mida ja kuidas me saame vastu võtta. Mõtted, tunded ja emotsioonid on viisid kuidas me polariseerime ühtsust, loome eraldatust ja takistame vastuvõtmist. Vastuvõtmine on üks meie suuremaid võimeid ja ühtlasi ka asi, mida me kõige jõulisemalt keelame. Kord on kõik see, mis Sulle on öeldud, et peab olema või peaks olema ja viisil, mida eeldatakse olevat. Inimesed tahavad kontrollida, hoida asju korras sel moel, millised nad peaksid nende arvates olema.